Ünlü platformun ismi değişiyor…

Gazeteci Sina Koloğlu, X hesabından Blu TV’nin satıldığını duyurdu. Platformun Warner Bros Discovery tarafından alındığını belirterek isminin değişebileceğini belirtti. Şirketin yüzde 35 hissesinin hali hazırda bulunduğunu belirten Koloğlu, şunları yazdı;

“Beklenen oldu Warner Bros Discovery Blu TV’yi satın aldı. Yüzde 35 hissesi zaten vardı ve bekleniyordu. Deadeline mesela ‘Noel sonrası sessiz bir haftada gerçekleşen satın alma WBD için son derece yoğun bir yılın başlangıcı’ yorumunu yaptı. Çünkü Warner Bros Discovery şu sıralar Paramount Global ile de görüşüyor, bir başka birleşme…

MAX OLABİLİR

Blu TV cephesinde nasıl gelişmeler olabilir? Yeni yapının global markası ‘Max’. Bu durumda Blu TV bundan böyle ‘Max’ olabilir. Kulağıma gelen yönetiminde şimdilik bir değişiklik düşünülmüyor. Konuştuğum sektördeki ismler ‘CEO olarak Deniz Şaşmaz Oflaz’ın görevini sürdürmesi, beklentimiz bu yönde ki, bize gelen bilgiler böyle’ dediler.

BOZKIR 3. SEZON GELECEK

Blu TV’nin bekleyen bir çok projesi var. Onlardan biri mesela ‘S1f1r B1r’ dizisinin yapımcısının yeni bir dizisi var 8 bölümlük. #Bozkır dizisinin yeni bölümleri yani 3. sezon gelecek. Benim duyduğum bir tarihi dizi projesi var çok iddialı oldukları.

DISNEY NE YAPACAK?

Olaylı bir yıl geçirdi Disney Plus. Sessizliğe büründü. Projelerinden beklediğini bulamadı. Türkiye’den çıkacağı konuşuldu. Benim kulağıma gelen bu yılın son çeyreğinde yeniden hareketleneceği yönünde. Bir dedikodu ise ‘Hulu’ adı ile devam edeceği… ‘Hulu’nun büyük hissesi Disney’de. Bunlar varsayımlar tabii ki…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx