Ümit Kocasakal tek tek anlattı: Altından hangi ikili çıktı

İstanbul Barosu eski Başkanı Ümit Kocasakal’dan yıllar sonra gündeme bomba gibi düşen itiraf geldi. Ümit Kocasakal, görevi sırasında CHP’ye üye olmuştu. İlerleyen süreçte partiden ihraç edilen Kocasakal, yıllar sonra neden ve kimler tarafından ihraç edildiğini açıkladı.

“OPERASYONUN ARKASINDA TUNCAY ÖZKAN VE CANAN KAFTANCIOĞLU VAR”

Partinin Tuncay Özkan ve Canan Kaftancıoğlu’nun yönetiminde olduğunu iddia eden Kocasakal,“Ben sadece belirli bir televizyon kanalındaki programa çıktım diye CHP’den ihraç edildim. Çok büyük bir parti suçu işledim. Her şeyim açıktır. Operasyonun arkasındaki en temel iki kişi de Tuncay Özkan ve Canan Kaftancıoğlu’dur” dedi.

İkilinin asıl amacının ‘parti itibarına zarar vermek’olduğunu dile getiren Kocasakal, “Partiyi bir şekilde kamuoyunda rencide edecek bir görüntüye götürmektir. Partinin programını, ilkelerini çiğnemektir”dedi.

“FETÖ’YE MODERN ŞAMAN DİYEN BİR İNSAN MİLLETVEKİLİ”

Sözlerinin devamında FETÖ’yü aklamaya çalışanların CHP’den vekil yapıldığını vurgulayan Kocasakal, “Fetullah Gülen adlı çete başına ‘modern şaman’ diyen bir insanı milletvekili yapmak mı daha büyük parti suçu, yoksa bir programa çıkmak mı? Ben birileri gibi sicil veya şekil CHP’lisi değilim. Ben çizgi ve ilke CHP’lisiyim. Ve bu anlamda beni CHP’den ihraç etmeye kimsenin gücü de yetmez, yetkisi de yoktur”ifadelerini kullandı.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx