Tarih Kesinleşti! Çalışan Emeklilerin 5 Bin TL’lik İkramiyeleri Bu Sıralamaya Göre Ödenecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk olarak 9 Ekim’de duyurduğu 5 bin TL’lik ikramiye ödemeleri, Meclis’e getirilen düzenlemeye eklenen 10. madde ile yalnızca çalışmayan emeklileri kapsayacak şekilde hayata geçirilmişti.

Bu doğrultuda ilk ödemeleri Kasım ayının 15’inden önce gerçekleştiren iktidar, milyonlarca çalışan emeklinin tepkisinin ardından geri adım atarak ikramiye ödemelerinde kapsamın genişletileceğini belirtmişti.

TBMM GENEL KURULU’NA ÇARŞAMBA GÜNÜ GETİRİLECEK

Geçtiğimiz hafta itibarıyla TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen ikramiye düzenlemesi, çarşamba günü itibarıyla TBMM Genel Kurulu’nda oylanarak Resmi Gazete’de yayınlanmaya gönderilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, düzenlemenin Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla birlikte iki gün içerisinde ödemelerin hesaplara aktarılacağını belirtmesinin ardından ödeme takvimi de kesinlik kazanmış oldu.

29 ARALIK’TA İKRAMİYE ÖDEMELERİ TAMAMLANACAK

86 maddelik torba yasa ile beraber 5 bin TL emekli ikramiyesi düzenlemesi 2023 yılı içerisinde Meclis Genel Kurulu’nda oylanacak ve yasalaşacak.

Torba yasanın 27 Aralık Çarşamba günü Meclis’ten geçip yasalaşması, 28 Aralık’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanması ve SSK, Bağ-Kur, emekli sandığı (4A-4B-4C) ödemelerinin 29 Aralık’ta yapılması bekleniyor.

Salı ve çarşamba günleri Meclis’te grubu bulunan siyasi partilerin, grup toplantıları yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx