Tam teşekküllü afet treyleri: Mutfağı da muayenehanesi de var

6 Şubat depreminin ardından harekete geçen Türk treyler sektörü temsilcisi Treyler Sanayicileri Derneği (TREDER) sağlık, hijyen, barınma, beslenme, enerji gibi temel ihtiyaçları karşılamak üzere “Afet Treyleri”ni üretti.

TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, Teknik Komite Başkanı Fuat Erdem, Genel Sekreter Göktan Güçlü, fuarın ilk günü Afet Treyleri standında yerini aldı. Fuarda ayrıca TREDER üyesi Nursan, Güven ve Koluman firmaları da katılım gösterdi.

Afet Treyleri’nin öne çıkan özellikleri şunlar: “Tam otomatik, saatte 600 ekmek ve 600 kişilik çorba üretimi yapan mutfak. 22 malzeme dolabı, 2 ton atık su, 2 ton temiz su deposu. Uçaklarda ve yatlarda kullanılan e 0.5 kuvvetli vakum sistemi ile çalışan tuvaletler. Doktor muayene odası ve burada ilaçların muhafaza edebileceği ısıtıcılar, soğutucular. İlave 50 kWh jeneratör. 20 kişilik telefon şarj ünitesi. Treylerin çatısı 20 kWh güneş enerji panellerinden oluşuyor. Makine, ekipman odasında; delici, kırıcı, gaz maskesi, yangınla mücadelede ihtiyaç duyulan her türlü ekipman yer alıyor.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx