Karar yazarı Kahveci: 3-5 futbolcu para kaybetti diye ülke gündemi boğulurken, önümüzdeki dönemde 3-5 milyon kişi işini kaybedecek

Karar gazetesi yazarı İbrahim Kahveci, Türkiye gündeminde Dilan ve Engin Polat çiftinin kara para aklaması ve Seçil Erzan‘ın kurduğu saadet zincirinin konuşulduğunu belirterek, “Ülkemdeki bu gündemlere baktığımda hemen aklıma 28 Şubat süreci geliyor. O zor günlerde toplumun özgürlükler adına temel sorunları ayyuka çıkarken TV’lerde magazin programları reyting rekorları kırıyordu.

İnsanlara adeta “özgürlüğünüze bakmayın, onun yerine şu meşhur artist neresini açtı, şu artist kiminle geceledi” gibi absürt şeyler sunuluyordu. Bugün de gündemde bunun bir başka senaryosunu yaşıyoruz” diye yazdı.

Seçil Erzan’ın saadet zincirinde para kaybedenlerin ülke gündemini boğduğunu kaydeden Kahveci, “Önümüzdeki dönemde kemer sıkma politikasına mecbur kalıp 3-5 milyon kişi işini kaybedecek ve kimse buna bakmayacak… Afiyet olsun, geçmiş olsun…. Tıpkı 28 Şubat sürecinin magazincileri gibiyiz” ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx