iQOO 12’nin detaylı kamera özellikleri gün yüzüne çıktı

Önemli Android üreticileri, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 yonga setiyle çalışacak yeni nesil amiral gemisi akıllı telefonları piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu yonga setinin ayın sonunda yıllık Snapdragon Zirvesi’nde resmi olarak duyurulması bekleniyor.

iQOO 12, bu telefonlardan biri olacak. Aygıtın özellikleri hakkında aylardır söylentiler duyuyoruz. Şimdi cihazın kamera donanımını detaylandıran yeni bir sızıntı ortaya çıktı. Bu en son bilgi, güvenilir duyumcu Digital Chat Station’dan geliyor. Telefonun arka kamera özelliklerini Weibo üzerinden paylaştı.

Ona göre, akıllı telefon arkasında üçlü bir kamera kurulumuna sahip olacak. Bu sistem, OIS ile eşleştirilmiş 50MP OmniVision OV50H ana sensörüyle öne çıkacak. Duyumcu, resmi özellik listesine göre bu özel OmniVision sensörünün boyutunun 1/1.28” olduğunu belirtiyor. Ancak iQOO’nun bunu 1/1.3” olarak tanıtabileceğini öne sürüyor.

iQOO 12’nin detaylı kamera özellikleri gün yüzüne çıktı

Bu yeni görüntü sensörü, boyut olarak biraz daha küçük olan 1/1.4” boyutundaki popüler Sony IMX966 ile rekabet edecek. OmniVision’ın son 50MP sensörünün gerçek performansını öğrenmek için cihazın resmi olarak duyurulmasını beklememiz gerekecek.

İkincil kameralar hakkında ise, sızıntıya göre iQOO 12, OIS ile donatılmış 64MP OmniVision OV64B 3x telefoto lensin yanı sıra 50MP Samsung ISOCELL JN1 ultrageniş açılı birime sahip olacak.

Daha önceki sızıntılara göre, Snapdragon 8 Gen 3 yonga setiyle çalışan telefon, 5000mAh veya daha büyük bir bataryaya sahip olacak ve 100W kablolu şarjı destekleyecek. 2K çözünürlüğe sahip yüksek frekanslı titreşimli düz bir ekranla gelecek ve çerçevesiz kamera tasarımıyla dikkat çekecek. Son olarak, cihaz 16GB RAM ile sunulacak ve 512GB/1TB depolama seçenekleriyle gelecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx