Dolandırıcılıkta Bir Zirve Olan Titan Saadet Zinciri’nin Gözdesi Kenan Şeranoğlu’nun Son Hali

Gündemde Dilan Polat ve Engin Polat ikilisinin ardından, Özlem Öz ve Tayyar Öz ikilisi konuşulmaya başlandı. Kara para aklama ve vergi kaçırma iddialarından yargılanan Polat ailesinin yanı sıra, Öz çifti bir de ‘dolandırıcılık’ ile suçlandı. Bunun ardından akıllara yıllar yıllar önce akıllara durgunluk veren bir dolandırıcılık hikayesi olan Titan Saadet Zinciri ve Kenan Şeranoğlu geldi. İşte Kenan Şeranoğlu’nun son hali…

Biliyorsunuz gündem yalnızca “Dilan Polat ve Engin Polat”tan ibaret bir hal aldı. Onun yanına bir de yine aynı minvaldeki fenomen Özlem Öz ve eşi Tayyar Öz eklendi.

Vergi kaçırma ve kara para aklama gibi suçlardan haklarında soruşturma açılan, gözaltına alınan ve ardından 4 Kasım’da tutuklama kararı çıkan Polat çiftinin hayatlarına ve kazançlarına dair detaylar her geçen gün daha da ilginç bir hal alıyor. Bir diğer yandan avukat Feyza Altun tıpkı Dilan Polat’ta olduğu gibi, Özlem Öz ve Tayyar Öz çiftinin de incelenmesi gerektiğini söyledi. Dilan Polat’ın yanı sıra Özlem Öz’ün bir de ‘dolandırıcılık’ ile suçlandığı görüldü.

Yeni nesil internet dolandırıcılığı kavramının tekrar gündemimize girmesi ile birlikte akıllara bazı isimler gelmeye başladı. Bunlardan biri de Tosuncuk, yani Mehmet Aydın.

Çiftlik Bank olaylarıyla 2018 yılında nitelikli dolandırıcılık suçundan kırmızı bültenle aranan Mehmet Aydın’ın ‘saadet zinciri’ prensibiyle çalıştığı ve suç örgütü olduğu ortaya çıkmıştı. Fakat saadet zincirini Türkiye’ye getiren ilk isim Tosuncuk değildi.

Saadet zinciri sistemi Türkiye’ye 1990’lı yıllarda Kenan Şeranoğlu ve babası ile birlikte gelmişti. “Titan Saadet Zinciri” adıyla.

Titan Saadet Zinciri (TİTAN Uluslararası Bilgi İşlem ve Matematiksel Kazanç Sistemler Ticaret Danışmanlık Hizmeti), 1990’lı yıllara damgasını vuran inanılmaz bir dolandırıcılık hikayesini arkasında barındırıyordu. Bir katılım ücreti karşılığında üyelerine kısa süre içerisinde yüksek kar oranı sunan ve getirdikleri her yeni üye karşılığında pirim ödeneceğini iddia eden Titan Saadet Zinciri, döneme damgasını vurmuştu. Zincire katılım bedeli ise 2400 marktı.

Titan Saadet Zinciri’nin medyaya ilk yansıyışı 1997 yılında, Kenan Şeranoğlu’nun 31. yaş gününde İzmir Hilton Otel’de verdiği partiyle gerçekleşmişti.

Tabii durum bununla sınırlı kalmadı ve Titan Saadet Zinciri’ne üye olanlar, Kenan Şeranoğlu’nun gösterişli hayatı ve lüks yaşamı ardından binbir şikayette bulunmaya başladı. Açılan davalar ve soruşturmaların ardından Şeranoğlu, paralarını Polger Cens’e teslim etmiş ve 385,700 Alman Mark’ını kaçırmaya çalışırken yakalanmıştı.

Bir de Titan Kenan’ın meşhur Tarkan dansı videosunu hatırlatmış olalım doğum gününden bahsederken:

Görülen davanın ardından Kenan Şeranoğlu hakkında 25 yıl 10 ay hapis cezası kararı alınmıştı. Titan Saadet Zinciri ise 1998 yılında devlet müdahalesi ile kapatılmıştı.

Zincir kurucularının tamamı, Rahşan affı olarak anılan ‘şartla salıverme ve cezaların ertelenmesine’ ilişkin yasadan yararlanıp, 2008 yılının Şubat ayında Eskişehir Cezaevi’nden tahliye olmuştu.

Yıllar sonra ortaya çıkan Kenan Şeranoğlu, dış görünüşündeki değişimlerle gündeme gelmişti bir dönem hatırlarsanız.

Yıllar önce mahkemede yapmış olduğu ‘Titan bitmez’ açıklamasını hatırlayanlar şimdi yeniden kendisinin ne yaptığına dair araştırmalarına başladı.

Biz de sizler için, henüz kimse yokken ortalığı kasıp kavuran Titan Kenan’ın son halini araştırdık.

Kendisi “kenan_seranoglu_official” isimli Instagram hesabı üzerinden paylaşımlarını sürdürüyor.

Yıllar içindeki değişimi dikkatlerden kaçmazken, hala keyfine düşkün olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Kenan Şeranoğlu şimdilerde 57 yaşında.

Saadet zinciri olayı işte böyle. Titan Kenan’ın son hali de gayet keyifli görünüyor.

Siz bu olayları hatırlıyor musunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx