YouTube yeni görüntü düzenleme uygulaması Corrections’u duyurdu

YouTube, Corrections ile görüntü düzenlemeye muhtaçlık duyan kullanıcıların işini hayli kolaylaştıracak bir özelliği duyurmaya hazırlanıyor. 

Video içerik üretiminin en sıkıntı kısmı kurgu ve render alma  (kurgu programından görüntü formatı ile dışarı aktarmak) evredir. Görüntüde bazen saatleri bulan render alma basamağından sonra bir kusur olduğu fark edilebiliyor. Bu durumda görüntü içerik üreticisi görüntüdeki yanılgıyı düzeltip tekrar render almak zorunda kalıyordu. Bu metot hem vakit kaybına hem de görüntü YouTube’ye daha evvel yüklendiyse silinip tekrar yüklendiği için görüntü izlenme sayısının sıfırlanmasına neden oluyordu.

YouTube içerik üreticilerinin işini kolaylaştırmak gayesiyle, YouTube Studio’ya, Corrections  isminden bir özellik ekleyecek. Corrections özelliği ile birlikte görüntünün dilediğiniz saniyesinde izleyicilerin karşısına çıkacak bir düzeltme bildirimi ekleyebiliyorsunuz. Kartlar özelliği ile emsal bir halde çalışacak olan bu özellik, yanlışsız vakitte görüntünün sağ üst kısmında bir kart olarak izleyicilere görünüyor. Karta tıkladığınızda ise görüntü içinde yer alan tüm düzeltmeler vakitleri ile birlikte karşınıza çıkıyor. Aşağıdaki görselden bu özelliğin ön izlemesini görebilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.