Türkiye’nin gözde balayı rotaları

Türkiye'nin gözde balayı rotaları

 

 Ülkemizin her bir bölgesinde farklı güzelliklerin olması sebebi ile balayı tatili için oldukça uygun tatil rotaları bulunuyor. Tatil yapacağınız lokasyona karar verirken tatilinizin konseptine karar vermenizde fayda var. Dinlendirici, macera dolu, eğlenceli, festival tadında ya da kültürel bir deneyim. Bu konseptlerin hepsini içinde barındıran lokasyonlarda mevcut olduğu gibi tek bir alana da yöneltebilirsiniz. Peki, bu tatil rotalarından hangisi size uygun?

 Bodrum

Her yıl hem yerli hem de yabancı turistlerin akınına uğrayan Bodrum, tatilcilerin gözde tatil rotası. Tabii ki, gözde tatil lokasyonu olması sebebiyle balayı tatili için çiftlerin radarına giriyor. Balayı otelleri açısından zengin bir mekân listesi bulunduğunu söylememek olmaz. Ancak daha sakin bir balayı tatili istiyorsanız Bodrum’da turist akını olacağı için diğer lokasyonlara göz atabilirsiniz.

·Kaş – Kalkan

Tatilcilerin bir başka tatil rotası da Kaş, Kalkan. Plajları ve konaklama imkânları açısından zengin bir seçenek listesi sunan Kaş, Kalkan’da balayı tatili için en uygun ve en çok tercih edilen lokasyonlar arasında yerini alıyor. Denize oldukça yakın konumda birçok konaklama imkânı bulunuyor. Akdeniz’in gözdesi Kaş’ta balayı otellerinin yanı sıra alternatif birçok konaklama imkânı da bulunmaktadır.

Karadeniz

Karadeniz, yeşil bir örtüyle örtülü mucize bir lokasyon. Türkiye’nin kuzeyinde yer alan Karadeniz Bölgesi’nin özellikle Rize, Trabzon ve Artvin gibi birçok şehrine her yıl 4 mevsim boyunca turist akın

ediyor. Dinlendiren ve huzur veren doğal güzellikleri ile öne çıkan Karadeniz son dönemlerde balayı tatili için tercih edilen rotalar listesinde ilk sıralarda yer almaya başladı. Eğer Karadeniz Bölgesi’nde balayı tatili yapmayı planlıyorsanız tatil yapacağınız dönemdeki hava durumuna dikkat etmekte fayda var.

Fethiye

Türkiye’ye balayı rotasyonu olarak ilk akla gelen yerlerden biri de şüphesiz Muğla, Fethiye’dir. Fethiye’nin eşsiz doğası ve kültürel mirasları ile birlikte eşsiz bir balayına hayır demek pek mümkün değil. Hem Ege hem de Akdeniz sınırları içerisinde yer alan Muğla’nın Fethiye ilçesinde sakin ve huzurlu bir balayı tatilinin yanı sıra eğlenceli aktivitelerle de tatilinizi şenlendirebilirsiniz.

 

İşte Fethiye’de yapabileceğiniz bazı aktiviteler;

· Ölüdeniz’in serin sularına dalış

· Rafting

· Fethiye Ölüdeniz tekne turları

· Jeep safariler ile bölge keşfi

· Kano turları

· Parasailing

· Antik kent ziyaretleri

Fethiye’yi keşfederken ziyaretiniz sırasında konaklayabileceğiniz birçok balayı otelleri bulunuyor. Fethiye balayı otelleri, balayı tatilinde en çok tercih edilen lokasyonların başında geliyor. Gerek sahip olduğu imkânlar gerekse Ege ve Akdeniz’in doğal ve tarihi güzelliklerini bir arada bulundurması ile ön plana çıkan Fethiye balayı otellerini balayı tatili listenizde ilk sıraya almalısınız.

Neden Balayı Otelleri

Balayı otelleri tüm imkanları içinde barındıran bir kompleks yapıdır. Bu sebeple diğer konaklama imkânlarına göre daha çok tercih edilir. Hizmetlerinin yanı sıra otel yemekleri özenle bir şef tarafından hazırlanır. Diğer konaklama seçeneklerinde ise yemek servisi birçok işletmede bulunmuyor. Bu yüzden yemeği kendiniz hazırlamalısınız ya da başka bir restoranda yemek zorunda kalabilirsiniz. Bu da aylar süren düğün hazırlıklarının yorgunluğunun üzerine yorgunluk katmak anlamına gelebilir. Peki, balayı otellerinin özellikleri nelerdir?

1. Hamam, sauna ve masaj gibi dinlendirici aktiviteler

2. Eğlenceli ve macera dolu aktivitelere yakın olmaları

3. Balayı tatili boyunca lezzetli ve taze hazırlanmış yemekler

4. Balayı tatili için özel hizmetler ( Otel işletmelerine göre değişiklik gösterebilir.)

5. Tekne turları

Yukarıda saydığımız imkânlar balayı otellerinin sahip olduğu imkânların sadece bir kısmı. Ancak istediğiniz tüm imkânlar hakkında ve balayı otellerinin sahip olduğu imkânları öğrenmek için konaklayacağınız otel ile ilgili ön araştırma yapmalısınız. Böylece otele herhangi bir ödeme yapmadan önce otelin ihtiyaçlarınıza cevap verip veremediğini öğrenebilir ve balayı tatilinizi sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Eğer yeterli bilgi edinemediyseniz balayı otellerini arayarak bilgi alabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.