Shanghai Bir Günde Yaklaşık 25 Milyon Kişiyi Kovid-19 Taramasından Geçirdi

<a class='keyword-sd' href='/shanghai/' title='Shanghai'>Shanghai</a> Bir Günde Yaklaşık 25 Milyon Kişiyi Kovid-19 Taramasından Geçirdi

SHANGHAİ, 5 Nisan (Xinhua) — Yetkililer yeni başlatılan çalışmalarla, kentteki topluluklarda virüsün yayılmasını önlemeyi ve son dönemde Kovid-19 vakalarında yeniden yaşanan artışı kontrol altına almayı amaçlıyor. Shanghai Belediyesi Kovid-19 Önleme ve Kontrolü Liderlik Grubu Ofisi’nden Pazartesi gecesi yapılan yazılı açıklamada, “Yerel sakinlerin aktif işbirliğiyle kent, nükleik asit örnekleri toplama çalışmalarının son turunu 4 Nisan’da tamamladı” diye belirtildi.

Shanghai, Pazar günü gerçekleştirilen kitlesel antijen testinden sonra Pazartesi günü tüm kentte nükleik asit testi uyguladı. Son günlerde Kovid-19 vakalarında artış görülmesi üzerine kent, geçici kapalı yönetime geçti. Açıklamada; testlerin yapılması, çoklu kontroller, pozitif vakaların transferi ve Kovid-19 durumunun analiz ve değerlendirilmesi gibi ek çalışmaların düzenli şekilde yerine getirileceği bildirildi. Tüm çalışmalar tamamlandıktan sonra kitlesel taramanın sonuçları ve ilgili ulusal mevzuata göre takip kontrol önlemleri açıklanacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.