Shane Larkin’den şampiyonluk kelamları: “Tarih yazdık”

Anadolu Efes’te Shane Larkin, THY EuroLeague finalindeki Real Madrid maçı sonrası konuştu.

“Kesinlikle daha uygunuz, çok düzgün hissediyorum. Bu artık tarih. Geçen sene de çok yeterliydi fakat taraftar yoktu. Tıpkı atmosfer yoktu. Artık bir ortada, birlikte yapmak.. Bu türlü bir maçtan sonra grubumla gurur duyuyorum.” açıklamasını yapan Larkin, “Bu maçın bu türlü az skorlu geçeceğine inanamazdım. Anadolu Efes finalde 58 sayı atmışsa olağanda kazanmazdı. Real Madrid de şahane bir atak kadrosu. Hamlede zorluk yaşayabilirsiniz fakat savunmalar şampiyonluk kazanır. Ufak tefek şeylerin tamamını çok âlâ yaptık.” değerlendirmesinde bulundu.

Maç için “Ribaundlara grup halinde girmeliydik, savaşmalıydık. Tüm maç boyunca savaştık. Böylelikle üst üste şampiyon olduk. Grubumla gurur duyuyorum.” kelamlarını kullanan yıldız isim, “Ergin Hoca bize güvendi. 4 yıldır bir ortadayız biz. Maçta denetimi elimize almamıza yardım etti. Biz hepimiz birbirimize güveniyoruz. Tarih yazdık.” dedi.

Shane Larkin, son olarak, “Benim için Türkiye için oynamak olağanüstü bir his. Umarım Türkiye ile de daha fazlasını yapabilirim.” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.