SGK prim ödemeleri 2022 ertelendi mi? Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan resmi açıklama!

SGK prim ödemeleri 2022 ertelendi mi? Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan resmi açıklama!

Geçtiğimiz yıl pandemi şartları nedeniyle ertelenen ödemelerin bu yıl ki durumu merak edildi. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı’nın konu hakkında yeni bir karar alıp, almadığı internette araştırılırıyor. Konuyla ilgili olarak SGK’dan açıklama yapıldı. 

SGK PİRİM BORÇLARI ERTELENDİ Mİ?

2022/Ocak ayına ilişkin gerek Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesinin gerekse Aylık Prim ve Hizmet Belgesinin yasal verilme süresinin son günü olan 26/2/2022 tarihinin hafta sonuna denk gelmesi ve belge verme son günü ile oluşan tahakkukların yasal ödeme sürelerinin aynı günde birleşmesi nedeniyle işverenlerimizin mağduriyetlerini önlemek amacıyla son ödeme tarihi 28/2/2022 olan 2022/Ocak ayına ilişkin cari ay prim borçlarının son ödeme tarihi 3/3/2022 tarihi gün sonuna kadar uzatılmış olup, bu tarihe kadar yapılacak ödemeler yasal süresi içinde yapılmış sayılacaktır.

İşverenlerimizin sigorta prim teşvik ve desteklerinden yararlanmaya devam edebilmeleri, süresinde ödenmeyen primler nedeniyle gecikme cezası ve gecikme zammına maruz kalmamaları açısından belirtilen tarihe kadar ilgili borçlarını ödemeleri önem arz etmektedir. Diğer taraftan, borçları çeşitli kanunlar uyarınca taksitlendirilen işverenlerimizin taksit son ödeme tarihlerinde herhangi bir değişiklik bulunmamakta olup, ödemelerin ödeme planlarındaki tarihler baz alınarak yapılması gerekmektedir. Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Mart ayı kira artış oranı ne zaman açıklanacak? Enflasyon rakamları açıklama tarihi 2022!

Mart ayı kira artış oranı ne zaman açıklanacak? Enflasyon rakamları açıklama tarihi 2022!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.