Sergio Oliveira: Galatasaray’ı tercih etme nedenim…

Galatasaray’ın yeni transferi Sergio Oliveira, “Şampiyonluklar kazanmak için geldim” dedi.

Yeni dönem hazırlıklarını Avusturya’nın Graz kentine bağlı Bad Waltersdorf kasabasında sürdüren Galatasaray’da Porto’dan transfer edilen Sergio Oliveira, açıklamalarda bulundu.

Sarı-kırmızılı grupta olmaktan ötürü memnun olduğunu söyleyen Sergio Oliveira, “Kulüpteki herkese teşekkür ederim, beni çok sıcak bir halde karşıladılar. Kendimize güveniyoruz. Gördüğüm kadarıyla önümüzdeki devirde kimi şeyleri kutlayabiliriz. Lakin tabi hem ferdi hem de grup olarak kendimizi zorlamamız gerekiyor” diye konuştu.

“BUGÜNE ODAKLANMAMIZ GEREKİYOR”

Portekizli futbolcu, Galatasaray’ın geçtiğimiz dönem makus geçirmesi ve yeni dönem maksatlarıyla ilgili soru üzerine, “Geçen dönem değerli değil. Futbolda dün ve yarın da kıymetli değil. Kıymetli olan bugündür. Bizim ferdî olarak da grup olarak da çok çalışmamız gerekiyor ve bugüne odaklanmamız gerekiyor” halinde konuştu.

“ÖNEMLİ OLAN LİG MAÇLARINA HAZIR BİR HALDE GİRMEK”

Sergio Oliveira, hazırlık maçlarındaki performansı hakkında, “Öncellikle bu kendi ortamızda çözmemiz gereken şeyler. Biz öncelikle fizikî olarak kendimize odaklanacağız. Bu daha ikinci maçımız. Kıymetli olan lig maçlarına hazır bir biçimde girmek. Kendimizi geliştirmeye devam edeceğiz.” tabirlerini kullandı.

“ŞAMPİYONLUKLAR KAZANMAK İÇİN GELDİM”

Sergio Oliveira, Galatasaray’ı tercih etme sebebiyle ilgili yöneltilen soruya ise şöyle cevap verdi:

“Şampiyonluklar kazanmak için geldim.”

Galatasaray’da 27 numaralı formayı giyeceğini kaydeden Oliveira, “8 numarada daha rahatım ama ben kadroma her türlü yardım etmeye hazırım. Nerede muhtaçlıkları varsa orada vazife almaya hazırım” dedi.

“KULÜP VE TARAFTARLAR İNANILMAZ”

Sergio Oliveira, sarı-kırmızılı taraftarlar ile ilgili ise şunları lisana getirdi:

“Daha evvel Galatasaray’a karşı oynadım. Ne beklediğimi biliyorum. Sıcak karşılanacağımı umuyorum. Daha evvel burada oynayan oyuncularla da konuştum. Hepsi inanılmaz şeyler söyledi. Aklımda kuşku kalmadan buraya geldim. Bahsettikleri üzere kulüp ve taraftarlar inanılmaz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.