PKK propagandası içerikli program hazırlayan ajanslara operasyon

Diyarbakır’da, Belçika ve İngiltere’den yayın yapan televizyon kanallarına program hazırladıkları, terör örgütü propagandası yaparak, örgütün üst idaresinin talimatlarını aktardıkları sav edilen ajanslara yönelik operasyon… Gözaltına alınan 22 şüpheliden 16’sı tutuklandı. 

Diyarbakır’da TEM grupları, Belçika’da yayın yapan Sterk TV ve İngiltere’de yayın yapan Medya Haber TV’de yayınlanan 102 programa ilişkin 82 saatlik kayıtları inceledi.

PKK ve örgüt elebaşı Abdullah Öcalan propagandası, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terör örgütüne yönelik yaptığı operasyonların Kürt halkına yönelik yapıldığı izlenimi vererek ajitasyon, terör örgütünü legal göstermeye yönelik çalışmalar, örgütün üst idaresinin talimatlarını aktarma hedefiyle haber yapıldığı belirlendi.

8 Haziran’da Diyarbakır’da Pel İmal, Piya İmal, Ari İmal isimli ajanslar ile Jin News haber ajansına operasyon düzenlendi. Çok sayıda toplatma kararı bulunan yayın ve dijital gereçler ile örgütsel doküman ele geçirildi. Gözaltına alınan 22 şüpheliden 16’sı tutuklanarak cezaevine gönderildi. Altı kişi ise isimli denetimle hür bırakıldı. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.