Mucize eser olan Hindistan cevizi yağının yararlarını duyunca yanınızdan ayıramayacaksınız

Hindistan cevizi yağı gün geçtikçe giderek daha tanınan bir yağ durumunu aldı. Birçok insan, antimikrobiyal ve antioksidan özellikleri, gelişmiş cilt ve ağız sıhhati ve kilo verme potansiyeli dahil olmak üzere sıhhate olan faydaları için övgüde bulunur.

İşte hindistancevizi yağının ispata dayalı 14 sıhhat faydası ve diyetinize dahil etmek istiyorsanız aklınızda bulundurmanız gereken birtakım özel noktalar. Bu özel yağın inanılmaz kullanımlarının bir listesini hazırladık. Bunu okuduktan sonra dışarı çıkıp kendi kavanozunuzu almak isteyeceğinize bahse gireriz!1. Mantar enfeksiyonlarında

Hindistan cevizi yağı, mantar enfeksiyonlarıyla uğraş için eksiksiz kılan güçlü mantar önleyici özelliklere sahiptir. Daha da yeterli bir sonuç için birkaç damla kekik yahut çay ağacı yağı ekleyin.

2. Aknelerde

Hindistan cevizi yağı sivilceye neden olan bakterilerle savaşır, fakat bunu hafif bir halde yapar. Dikkatlice direkt sivilcelerin üzerine sürün.

3. Çatlaklarda

Yağı bedeninize sürmek hamilelik çatlaklarının oluşmasını engelleyebilir. Yağ cildi yumuşatır ve esnek ve esnek hale getirir.

4. Aç olduğunuzda

Yemekten evvel bir kaşık hindistancevizi yağı yerseniz iştahınızı denetim edebilirsiniz. Bu, bilhassa biraz kilo vermek istiyorsanız kullanışlıdır.

5. Kırışıklıklarda

Cildinizdeki çizgiler, kırışıklıklar ve kırışıklıklardaki yağı ovun. Kırışıklıkları nemlendirir ve yumuşatır, bu da onları daha az görünür hale getirir.

6. Boğaz ağrısında

Bir yemek kaşığı sıvı yağı yutun. Boğazınızı yumuşatacak ve koruyacak ve mukoza zarlarınızı daha sağlıklı hale getirecektir. Ayrıyeten sizi enfeksiyonlardan muhafazaya yardımcı olur.

7. Uçuklarda

Hindistan cevizi yağı, uçuk virüsüyle savaşmaya yardımcı olacak antiviral özelliklere sahiptir. Yalnızca uçuğun üzerine biraz yağ sürün. Düzgünleşme sürecini hızlandırmak için biraz kekik yağı ekleyebilirsiniz.

8. Sakızın çıkarılmasında

Yağ, saç, halı ve ilişkin olmadığı rastgele bir yerden yapışkan unsurların çıkarılmasına yardımcı olabilir.

9. Kulak Ağrısında

Sarımsak yağı ile karıştırılan hindistan cevizi yağı kulak ağrılarına karşı yardımcı olur.

10. Yaşlılık lekelerinde

Yağ her cins cilt için yararlıdır, lakin güçlü antioksidanları nedeniyle yaşlılık lekelerinin kaybolmasına müsaade verebilir.

11. Çürüklerde

İyileşme sürecini hızlandırmak için yağı çürük yerlere sürün.

12. Deodorant yapımında

Harika kokan doğal bir deodorant oluşturmak için hindistancevizi yağı, mısır nişastası, kabartma tozu ve en sevdiğiniz uçucu yağları karıştırın.

13. Egzamada

Yağ , egzama, sedef hastalığı ve dermatitin kaşıntı, ağrı, pullanma ve kuruluğunu azaltmaya yardımcı olacaktır .

14. Güçlü kemikler için

Yağ, bedeninizin kalsiyum ve magnezyumu emmesine yardımcı olur. Bu minerallerin her ikisi de güçlü kemikler ve dişler için değerlidir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.