Kuma kavgası ölümle bitti! 14 yaşındaki çocuk ağabeyini öldürdü

Olay, Edremit Cumhuriyet Mahallesi’nde gece meydana geldi. İddiaya göre, Harun Kaçmaz, eşi ve  annesi ile telefonda tartıştı. Daha sonra eve gelen Harun Kaçmaz, eşi ile kavga etti. Kaçmaz, kavgayı ayırmaya çalışan annesi ve babasını darbetmeye başladı.

Kardeşi A.K., Kaçmaz’a angel olmaya çalıştı. Başarılı olamayan A.K., mutfaktan aldığı ekmek bıçağını ağabeyinin göğsüne sapladı. A.K. kaçarken, ambulansla hastaneye kaldırılan Harun Kaçmaz, yaşamını yitirdi. 

CİNAYETİN NEDENİ İKİNCİ EVLİLİK

İddiaya göre, evli olmasına rağmen ikinci evlilik yapmak isteyen Harun Kaçmaz gündüz bu konu hakkında telefonla görüştüğü annesi ve eşi ile tartıştı. Gece saat 23:00 sıralarında işten eve gelen Harun Kaçmaz, eşi Esra Kaçmaz ile tartışmaya başladı. Tartışmaya dahil olan babası Muzaffer Kaçmaz(50) ve annesi Emine Kaçmaz(41)’ı darp eden Harun Kaçmaz’a engel olmaya çalışan erkek kardeşi A.K.(14) mutfaktan aldığı ekmek bıçağı ile abisini göğsünden bıçakladı.

Ağır yaralanan Harun Kaçmaz, 112 ambulansı ile sevk edildiği Edremit Devlet Hastanesinde hayatını kaybetti. Suç aleti bıçağı olay yerinde bırakıp evden ayrılan A.K. ise polis tarafından kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı.

Olay yeri inceleme polisi ve Cumhuriyet Savcısı’nın incelemesinin ardından Harun Kaçmaz’ın cesedi otopsi için morga kaldırıldı. Olayla ilgili tahkikatın devam ettiği, küçük yaştaki zanlı A.K.’nın emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk ediyeceği bildirildi.

Hayatını kaybeden abi Harun Kaçmaz’ın 2 adet suç kaydının olduğu, kardeşi A.K.’nın ise daha önce herhangi bir suça karışmadığı öğrenildi.

Polisin olayla ilgili soruşturması devam ederken, ailenin bir süre önce Van’dan ilçeye gelerek yerleştiği öğrenildi. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.