HKP, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında cürüm duyurusunda bulundu

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin dünkü küme toplantısı konuşmasında Seyahat Direnişi’ne katılan yurttaşlara yönelik “Bu teröristler, eşkıyalar bira şişeleriyle caminin içini pislemişti” savını tekrarladı. Erdoğan, direnişe katılan aksiyoncular için “Bunlar çürük, bunlar sürtük” sözlerini kullandı.

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) avukatları AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Hakaret” ve “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik yahut Aşağılama” hatalarını işlediklerini belirterek cürüm duyurusunda bulundu. 

“ERDOĞAN İFTİRALARLA DOLU HAKARETLER ETMİŞTİR”

HKP avukatları tarafından Savcılığa verilen dilekçede şu tabirlere yer verildi:

“Şüpheli Recep Tayyip Erdoğan benim ve benim üzere ülkenin onuru, bağımsızlığı, tabiatı ve ağaçları için barışçıl bir halde harekete geçen milyonlarca şahsa; çalışana, işçiye, bayana, erkeğe, gençlere, yaşlılara ve çocuklara özetle tüm halkımıza ağza alınmayacak biçimde iftiralarla dolu hakaretler etmiştir. Bu nedenle bu hata duyurusunu bu hakaretleri kabul etmeyen, bu palavralara inanmayan tüm emekçi, işçi, bayan, erkek, genç ve yaşlılar ismine, “bu daha başlangıç çabaya devam” diyen milyonlar ismine, bu aksiyonlarda katledilen ve şayet ortamızda olsalardı bizimle birlikte bu kabahat duyurusunu vereceğine inandığım Mehmet Ayvalıtaş,  Abdullah Cömert, Ethem Sarısülük, Ali İsmail Korkmaz, Uygar Yıldırım, Ahmet Atakan ve Berkin Elvan ismine veriyorum”

HKP avukatları dilekçede Erdoğan hakkında soruşturma ve ardından kamu davası açılmasını talep etti.

“MİLYONLARA HAKARET EDİLDİ”

Cürüm duyurusuna ait HKP avukatı Doğan Zafer Çıngı açıklama yaptı. Çıngı şu tabirlere yer verdi:

“Saygıdeğer Halkımız, Ülkemiz tarihi açısından utanç verici bir gün yaşandı. Ülkemizin tarihinin en haklı ve en legal hareketlerinden biri olan Seyahat Parkı hareketimize katılan milyonlara Tayyip Erdoğan tarafından “Terörist, eşkıya, çürük ve sürtük” kelamları ile hakaretler edildi. Tayyip Erdoğan palavra olduğu ortaya çıkmış bir iftirayı “Camiinin içinde bira içtiler” iftirasını bu hakaretleri ederken de tekrar söyledi.

Lakin bu kelamların palavra olduğu daha öncesinde ortaya çıkmıştı. Tayyip Erdoğan bu palavra kelamları tekrar etmektedir. Bunu nereden mi biliyoruz? Zira o mescidinin imamı “Ben palavra söyleyemem mescitte içki içilmedi” demişti. Ve bu kelamlarından ötürü da AKP’giller ve Tayyip Erdoğan tarafından sürüldü, cezalandırıldı. Zira o imam AKP’giller üzere geçersiz Müslüman, CIA Müslüman’ı değildi. Gerçek ve içtenlikli bir Müslüman’dı ve bundan ötürü da doğruları söyledi. Fakat tek rabbi para yaradanı olan AKP’giller o palavraların ortaya çıkmasından sonra dayanamadı ve bu imamdan bu formda intikam aldı.

“ASLA KABUL ETMİYORUZ”

Tayyip Erdoğan ise yaptığı konuşmada söylediği kelamları hakaret boyutuna taşıdı. Hiç utanmadan on beş milyon insanın katıldığı Seyahat Parkı hareketçilerine sürtük dedi. Cumhurbaşkanlığı koltuğunda diplomasız formda oturan bu kişinin ağzından hiç utanmadan, hiç sıkılmadan on beş milyon insanı maksat göstererek hakarete eden sözleri söylemesini biz kabul etmiyoruz. On beş milyon beşere bu kelamların söylenmesini kendimize yediremiyoruz. Bu ahlaksızlığı ve bu hakaretleri asla ancak asla kabul etmiyoruz. 

YURTTAŞA DAVETTE BULUNDU

İşte tüm bu sebeplerden ötürü başta Seyahat Parkı hareketlerine katılan her bir yurttaşımız için,  Seyahat Parkı aksiyonlarında kaybettiğimiz şehitlerimiz için, Tayyip Erdoğan’ın bu hakaretleri hakkında “Hakaret” ve “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik yahut aşağılamaktan” cürümlerinden ötürü tüm vilayetlerde parti üyelerimiz ve yöneticilerimiz kabahat duyurusunda bulunmaya başlamıştır. 

Sevgili Halkımız, sizlerden de bir isteğimiz var. Kendinize edilen bu hakaretleri kabullenmeyin. Sizler de bizim yaptığımız kabahat duyurusunun bir kopyasını alarak bulunduğunuz vilayetlerdeki Cumhuriyet Savcılıklarına giderek kuşkulu Tayyip Erdoğan hakkında hata duyurusunda bulunun”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.