Gamalı haç provokasyonu

İBB Lideri İmamoğlu’nun Trabzon’daki aile mezarlığının duvarlarına ve yola sprey boyayla gamalı haç çizildi. Saldırganlar tespit edilemedi, jandarma tedbirleri artırdı.

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun Trabzon Akçaabat Cevizli Mahallesi’ndeki aile mezarlığının duvarına ve yola gamalı haç çizildi. Olayla ilgili jandarmaya haber verildi, tutanak tutuldu. İmamoğlu’nun İstiklal gazisi dedesi Mevlüt İmamoğlu’nun kabri de aile mezarlığında bulunuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu’nun doğduğu Trabzon Akçaabat’taki Cevizli Mahallesi’nde 17 Temmuz Pazar günü provakatif bir olay yaşandı. Pazar günü sabah saatlerinde köyün muhtarı, İmamoğlu’nun aile mezarlığının duvarına sprey boya ile haller çizildiğini gördü. Muhtar, durumu jandarmaya bildirdi.

TUTANAK TUTULDU

Olay yerinde yapılan incelemede İmamoğlu’nun aile mezarlığının duvarına yapılan Nazilerin sembolü olan gamalı haç çiziminin, İmamoğlu’nun kuzeni Cemal İmamoğlu’nun konutunun önünden geçen yol üzerine de çizildiği tespit edildi. Gamalı haçları kimin çizdiği belirlenemedi. Olayla ilgili kimse şikayetçi olmadı, yalnızca tutanak düzenlendi. Jandarmanın da şikayetin akabinde bölgedeki kontrollerini arttırdığı öğrenildi.

SEÇİMDE GÜNDEMDİ

İmamoğlu, birinci seçimin iptal edilmesinin akabinde ikinci İstanbul seçimi için yürütülen kampanya sırasında katıldığı bir aktiflikte tekrar aile mezarlığı ile ilgili bir mevzuyu gündeme getirmişti.

İmamoğlu “Benim köyüm, bir derenin içinde temiz bir köy. Kimse konutunun kapısını kilitlemez. Herkes birbirini tanır. Güldürüyü anlatayım mı size? Akşam namazından sonra hava karanlık. Bizim bir caminin yanında mezarlığımız vardır, bir de merhum büyük dedem vefat ettiğinde onu defnettiğimiz aile mezarlığı vardır. Bir bakar ki komşumuzla akrabamız, aile mezarlığında bir ışık. Bir televizyon grubu çekim yapıyor. Ya, benim gazi dedemle röportaj yapmaya mı geldiniz Allah’ın adamları? Allah size akıl versin” diye reaksiyon göstermişti.

İstiklal gazisi edesi yatıyor

İmamoğlu 2019 yılında ikinci seçimi öncesinde baba ocağı Akçaabat’ta aile mezarlığını da ziyaret etmişti. İmamoğlu’nun İstiklal gazisi dedesi Mevlüt İmamoğlu’nun kabri de aile mezarlığında bulunuyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.