Eskişehirspor’da ihraç

TFF 2’nci Lig Beyaz Küme’de topladığı 22 puanla 18’inci sırada yer alarak 3’üncü Lig’e düşen Eskişehirspor’da idare, aidatlarını ödemeyen üyelere yaptırım uyguladı.

Ortalarında 2013-2016 yılları ortasında başkanlık yapmış olan Mesut Hoşçan’ın da bulunduğu 390 kişi kesin olarak üyelikten çıkarıldı.

“390 üyenin ihracına karar verilmiştir”

Kulüp açıklamasında, “Kamuoyuna ve ilgililere birikmiş üyelik aidatlarını ödemeleri konusunda kulüp başkanlığı ve idare heyetimizce tekraren davette bulunulmuştur. Bu davet ile bir arada aidat borcu bulunan üyelere şahsen ulaşılmaya çalışılmış, tüm güzel niyetli uğraşlara rağmen 3 yıl ya da daha fazla müddettir aidatlarını ödemeyen üyelere kulüp tüzüğümüzün 13/1. unsurunun işletilmesi zarurî hale gelmiştir. Bu kapsamda kulüp idare ve disiplin şuralarının ortak kararlarıyla 390 üyenin üyeliklerine tüzüğün 13/1 hususu ve 46. hususu gereği ‘üyelikten kesin ihraç kararı’ ile son verilmiştir” denildi.

Bir daha geri dönemezler

Eskişehirspor Kulübü Lideri Mehmet Şimşek, üyelerin aidatlarını ödemeleri için tekraren davette bulunduklarını söyledi.

Üyelikten çıkarılan şahısların bir daha geri dönme hakkının olmadığını kaydeden Şimşek, “2 sefer disiplin ve sicil şurası toplantısı oldu. Buradan karar çıkarıldı ve idare şurası da aidatını 3 yıldır ödemeyen üyeler için ihraç kararı alarak hayata geçirdi. Eski liderlerden üyeliği kaldırılan yalnızca Mesut Hoşcan var. Onunda Eskişehirspor kongre üyeliğinden ihraç edildi. Bir daha geri dönme hakkı yok. Eski liderimiz ‘kulüpte alacağım var’ diyebilir. Lakin onu da icraya verdiği için şu anda kulüp icra dairesine borçlu. Yaklaşık 7 milyon lira alacağı vardı” biçiminde konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.