Eski Boya Bir Yüzeyden Nasıl Çıkarılır? Dolaplarınızı ve Kapılarınızı Gıcır Gıcır Yapabilirsiniz

Eski boyayı çeşitli yüzeylerden çıkarmanın süratli ve kolay bir yolu var mı? Uzmanların sizin için önerdikleri teknikler işinizi bir epey kolaylaştıracak.

UZMANLARDAN VE İŞİN USTALARINDAN KIYMETLİ TAVSİYELER

1 : KAZIYABİLİRSİNİZ

En yaygın formül, lakin birebir vakitte en çok vakit alan, boyanın mekanik olarak kazınmasıdır. Ve bu boya, birisi tarafından neyle kazınır: birisi kazıyıcı, bıçaklı biri, inşaat spatulası olan biri ve bazen boya o kadar sıkı oturuyor ki, dişlerinizle bile kemiriyorsunuz ve işler “bir çay kaşığıyla bir yılda” hareket ediyor. Bir inşaat spatulası ile eski duvar kağıdını duvarlardan çıkarmak kolay ve. Bunun en uygun seçenek olmadığına katılıyorum ve eski boyayı ondan çıkarmanın çabucak diğer bir yoluna geçeceğiz.

2 : TAŞLAMA MAKİNESİ İŞİNİZİ KOLAYLAŞTIRACAK

İnşaat taşlama makinesi varsa kullanabilirsiniz. Lakin sizi çabucak uyarmak istiyorum – çok fazla toz olacak, aşındırıcı ciltler süratle tüketiliyor, lakin yeniden de bir spatula yahut bıçakla kaşımaktan daha yeterli, daha kolay ve daha süratli. İşten evvel kollayıcı ekipman giymeyi unutmayın – maske, eldiven, gözlük. Lakin bu da en yeterli yol değil.

3 : YUMŞATICI BOYA KULLANABİLİRSİNİZ

Ustalar, bir spatula alıp eski yağlı yahut emaye boyayı çıkarmadan evvel, eski boyayı bir “yumuşatıcı” ile kaplayın. Boya “yumuşatıcı”, kireç harcı ve soda külünden ( üç kısım seyreltilmiş kireç, bir kısım soda külü ) bağımsız olarak hazırlanabilir. Bu karışım boyalı yüzeye sürülür ve 10-20 dakika bekletilir . Bundan sonra boya kıvrılmaya başlayacak ve mekanik olarak kolay ve süratli bir halde temizlenebilir. Bu boya çıkarma prosedüründen sonra, ahşap yüzey deterjan kullanılarak su ile güzelce durulanmalıdır.

4 : AKARYAKITTAN YARALANMAK DÜZGÜN FİKİR OLABİLİR

Birçok kişi eski yağlı boyaları çıkarmak için akaryakıt ve aseton kullanır . Lakin, bu sıvılar zehirli olduğundan, yüzeyi sırf düzgün havalandırılan bir alanda, hatta sokakta ve yalnızca bir teneffüs aygıtında aseton ve akaryakıtla tedavi etmek mümkündür. Ayrıyeten ahşap bir yüzeyi temizlemek için terebentin ve çamaşır sabunu solüsyonu kullanırlar .

5 : KİMYASALLAR İLE YIKAMAK DA MÜMKÜN

Beton, ahşap ve metal yüzeylerdeki eski boyayı çıkarmak için kullanılır, “eski boyayı yıkamak” olarak bilinen kimyasallardır . Bu tıp yıkamalar, eski boyanın oturduğu çeşitli yüzeyleri işlemek için kullanılır. Bu tıp araçlar, yıkamalar ucuz olmadığı için iş hacmi çok büyük olduğunda en uygun halde kullanılır. Artık satışta çok çeşitli kimyasallar var ve satın alırken, çeşitli incelemeler duyulduğu için evvelce bir uzmana danışmak daha uygundur. Bu ilaçlarla çalışmadan evvel teneffüs aygıtı takmayı unutmayın.

6 : SAÇ KURUTMA MAKİNESİ DE İŞE YARAYABİLİR

Eski boyayı farklı yüzeylerden çıkarmanın en tanınan ve en inançlı yolu, bina saç kurutma makinesi kullanarak termal temizlemedir . Bir sıcak hava jeti boyayı yumuşatır ve tıpkı makus şöhretli spatula ile kolaylıkla çıkarılır, lakin unutmayın, esasen kolay ve süratlidir. Fakat boyanın tutuşmaması ve yangın mağduru olmamanız için sıcak hava jetini uzun müddet birebir yere yönlendirmemeye dikkat etmelisiniz. Bu türlü bir saç kurutma makinesi bir donanım mağazasından satın alınabilir.

7 : ÜTÜLEMEK DE İŞE YARAYABİLİR

Böyle bir saç kurutma makineniz yoksa alternatif olarak, çamaşırları ütülemek için kullandığınız ütüyü deneyebilirsiniz. Ütünün tabanına folyo koyabilirsiniz ve bu usul ile boya süratle yumuşar ve bir bıçak yahut spatula ile basitçe sökülür.


İşte Günün En Farklı Testi: Hipokrat’ın Geliştirdiği Teste Nazaran Bir İnsanı Ön Dişlerinden Nasıl Tanırsınız?


Resimde Birinci Gördüğün Şey Ne? 5 Fotoğraf Sana Kim Olduğunu Söyleyecek? Duymaya Hazır Mısın?


Bu Sirke Bunamanın Yeni Tedavisi! Bilim İnsanları Şokta… Hem Ucuz Hem De Herkes Ulaşabilir


Yabani Semizotu Salamurası Nasıl Yapılır?

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.