Erbakan: Yeterli ki hükümet faize karşı, 520 milyar dolar faiz ödenmiş

Tekrar Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, Bursa’da gazetecilerle kahvaltıda yaptı. Erbakan, “Bugüne kadar 520 milyar dolar faiz ödenmiş, 20 senede. Şayet 3 sene daha iktidar da kalırsam 852 milyar lira faiz daha ödeyeceğim orta vadeli programda yazıyor. 520 milyar dolar faiz ödenmiş, 852 milyar lira daha ödenecek. Yeterli ki faize karşı olan bir hükümetimiz var. Bir de faize karşı olmasalar kim bilir ne kadar faiz ödenecek. Bu durumda elbette ki vatandaşa, çalışana, esnafa, memura, çiftçiye imkân kalmıyor. Milyarlarca lira faize gidiyor” dedi.

Erbakan’ın konuşmasından satırbaşları:

“Aktif olarak savaşta bulunan Rusya’da enflasyon yüzde 15, Ukrayna’da ise yüzde 16 düzeylerinde. Enflasyonda dünyada 6’ncı sıradayız. Avrupa Birliği, G20 ve OECD ülkeleri ortasında enflasyon oranında 1’inci sıradayız. Bu TUİK’in resmi enflasyon sayısıyla. Bütün bunların sebebi iktidarın 20 yıldan beri uyguladığı beton, çimento, borç-faiz ekonomisidir”

‘İKTİDARIN BU NOKTADAKİ SÖZLERİNİ SAMİMİ BULMUYORUM’

NATO’nun iki yüzlü yaklaşımı ve güvenilmez hallerini her vakit söz ediyoruz. İktidarın bu noktadaki sözlerini samimi bulmuyorum. Bu bir yapay gündem oluşturmadır. Biden’a göz kırpmak, tabiri caiz ise nazlanmak, dikkatini çekip, sorun çıkartıp kendisinden bir randevu elde edebilmek, bunun yanında bu diplomatik sorundan bir maddi imkân elde edebilmek niyetiyle söylendiğini düşünüyorum. Yoksa NATO’dan çıkmaları ya da bizim söylediğimiz İslam ülkelerinin NATO’sunu kurmayı, yeni bir dünya yolunda adım atmalarının mümkün olmadığını düşünüyorum.”

‘NATO’DAN ÇIKMALARININ MÜMKÜN OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM’

Türkiye’nin NATO gündemini de kıymetlendiren Erbakan, “NATO’nun iki yüzlü yaklaşımı ve güvenilmez tutumlarını her vakit söz ediyoruz. Yalnızca NATO’nun değil, batı kuruluşları olan Birleşmiş Milletler’in G20’nin maalesef imtiyazlı bir zümreyi ön planda ve üstün tutan, maalesef ki İslam aleminin hayrına bir adım atmayan halleri malum. Hatta bizim Ulusal Görüş olarak 57 Müslüman ülkeyle kendi NATO’muzu oluşturmamız gerektiğini yıllarca tabir ettik. Bu noktada görüşlerimiz tıpkı. Fakat tabi iktidarın bu noktadaki sözlerini samimi bulmuyorum. Bu bir yapay gündem oluşturmadır. Biden’a göz kırpmak, tabiri caiz ise nazlanmak, dikkatini çekip, sorun çıkartıp kendisinden bir randevu elde edebilmek, bunun yanında bu diplomatik zahmetten bir maddi imkân elde edebilmek niyetiyle söylendiğini düşünüyorum. Yoksa NATO’dan çıkmaları ya da bizim söylediğimiz İslam ülkelerinin NATO’sunu kurmayı, yeni bir dünya yolunda adım atmalarının mümkün olmadığını düşünüyorum” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.