Dudak uçuklatan vurgun! Tıpkı bayanı 6 ayda 50 milyon TL dolandırdılar

Telefon dolandırıcılığı yaparak 67 milyon liralık vurgun yaptıkları sav edilen şebekeye yönelik operasyonda gözaltına alınanlarla ilgili soruşturma sürüyor. Olayla ilgili ortaya çıkan yeni imajlarda ise toplamda 50 milyon lira dolandırılan mağdur Nevra K.’nın şüphelilerle parayı teslim ettiği anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından dün 9  ilde düzenlenen operasyonda telefonla aradıkları şahısları polis ve  savcı olduklarını söyleyerek kandırıp, dolandırıcılık yapan çete çökertildi.

36 KİŞİ GÖZLATINA ALINDI

İstanbul, Şanlıurfa, İzmir, Antalya, Kırşehir, Kocaeli, Bursa, Edirne ve Adana’da yapılan eş vakitli operasyonlarda gözaltına alınan 36 kuşkulu İstanbul, Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilerek sorguya alındı.

AYNI BAYANI 6 AYDA 50 MİLYON LİRA DOLANDIRDILAR

Şüphelilerin iş bayanı Nevra K.’yı  polis olduklarını söyleyerek kandırıp 6 ay içinde toplam 50 milyon lira dolandırdıkları tespit edildi.

Nevra K.’nın meskenlerini, mücevherlerini satarak şüphelilere verdiği öğrenildi. Şüphelilerin ayrıyeten Ceren A.’yı da telefonla arayarak 1 milyon lirasını aldıkları belirlendi.

YENİ MANZARALAR ORTAYA ÇIKTI

Olayla ilgili ortaya çıkan yeni imajlarda Nevra K.’nın alışveriş merkezinde şüpheliyle buluşup bir ölçü para verdiği görüldü.

Şüphelilerin dolandırıcılık parasıyla aldıkları lüks araba ve meskenlere de polis tarafından el kondu.

15 ADET LÜKS ARAÇ, 8 MİLYONLUK KONUT, 20 TAPU….

Yetkililer şu ana kadar 15 adet lüks araç, 8 milyon lira pahasında bir konut, bir akaryakıt istasyonu, 1 bayan kuaförü, 20 adet taşınmaz tapusuna el konulduğunu söyledi.

FİRARİ SÜPHELİLER VAR

Yetkililer toplam 43 gaye şahsın bulunduğu operasyon kapsamında firar olan şüphelilerin yakalanması için çalışmaların tüm süratiyle sürdüğünü söylediler. DHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.