Çekya’da radara yaklanan motosiklet şoför, polis kovalamacasında takla attı

Çekya’da 35 yaşındaki bir motosiklet şoförü D1 Otoyolu Vyskovsko bölgesinde saatte 186 kilometre süratle giderken otoyol devriyesinin radarına yakalandı.

Polisin ‘dur’ ihtarlarını dikkate almayan şoför kaçmaya başladı.

Virajı alarak takla attı

Polis ile yaşanan kovalamaca sırasında saatte 245 kilometre sürate ulaşan şoför daha sonra virajı alamayarak yol kenarında bulunan çimenlik alana girdi ve takla attı.

Polis takımları tarafından birinci müdahalesi yapılan şoför olay yerine gelen sıhhat takımları tarafından hastaneye kaldırıldı.

Birçok cürümden ceza aldı

Yapılan denetimlerin akabinde hastaneden çıkarılan şoföre polis tarafından sürat hududunu aşmak, ehliyetsiz araç kullanmak, sinyal vermeden tehlikeli biçimde şerit değiştirmek, şerit değiştirmenin yasak olduğu kısımda şerit değiştirmek, polisin ‘dur’ buyruğuna uymamak, motosikletin araç muayenesinin olmaması, motosiklet sigortasının bulunmaması, trafik kazasına neden olmak ve yanlış yerleştirilmiş ve okunmayan plaka nedeniyle süreç yapıldı.

“Sağlık durumu iyi”

İHA’da yer alan habere nazaran Polis sözcüsü Pavel Svab tarafından yapılan açıklamada, “Motosiklet şoförü otoyol devriyesinin radarına çok yüksek süratle yakalandı ve sonrasında kaçmaya çalıştı. Muhtemelen ehliyeti olmadığı için kaçmak istedi. Sonrasında durmak isterken virajı alamayarak kaza yaptı. Sıhhat durumu yeterli ancak öbür şoförlerin hayatını tehlikeye atmaktan ve daha birçok sebepten ötürü hakkında cezai süreç yapılacak” denildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.