Bülent Turan: Bize ‘kaçacak’ diyen kim varsa bu memleketi terk etti

AK Parti Küme Başkanvekili Bülent Turan Çanakkale’nin Biga ilçesi Çavuşköy Mahallesi’nde “İmam Meskeni ve Kuran Kursu” açılışına katıldı. Turan burada yaptığı konuşmada CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kelamlarını eleştirerek, “Biz burada doğduk, burada öleceğiz” dedi.

Turan, “Birileri bu memleketin evlatlarına, bu memleketin kıymetlerini dünyanın dört tarafına haykıran, yurt, bina, kurs inşa eden insanlara ‘kaçacaklar’ diye iftira atabilir. Ne olursa olsun, biz burada doğduk, burada öleceğiz. Bize ‘kaçacak’ diyen kim varsa bu memleketi terk etti zati. ‘Demirden korkan trene binmez’ derler. Bizim endişemiz yok. 27 Mayıs’ta yaptıkları üzere Menderes’i iftirayla, palavrayla, hakaretle idam edenler o yağlı urganın parasını evlatlarından aldılar” diye konuştu.

‘KURAN KURSLARI BU ÜLKENİN GERÇEĞİ’

Turan ayrıyeten “Zaman vakit ülkemizde inkıtaya uğrasa da, vakit zaman kapatılsa da, 28 Şubatlar, darbeler geçse de Kuran kurslarımız bu bölgenin bir gerçeği. İnsanımızın tarihiyle, medeniyetiyle, kökleriyle kopmaması lazım. Kuran-ı Kerim öğrenmekten daha değerli bir şey olabilir mi?” sözünü kullandı. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.