Bu seramikler çocukların hayatını değiştirecek

AÇEV, her çocuğun hayata eşit fırsatla başlayabilmesi için yürüttüğü projelere yenisini ekledi. ‘Bir Kare Bin Çocuk” isimli proje için sanatçı Mehveş Demiren’in ürettiği seramik koleksiyonundaki her bir karenin satışından elde edilecek gelir çocukların gelişimine ve eğitimine katkı sağlayacak…

Anne Çocuk Eğitimi Vakfı (AÇEV) her çocuğun inançta, sağlıklı, keyifli ve öğreniyor olması hedefiyle “Bir Kare Bin Çocuk” isimli projesinde seramik sanatkarı Mehveş Demiren ile iş birliği yaptı. AÇEV İdare Heyeti Lideri Ayşecan Özyeğin Oktay ve Genel Müdür Senem Başyurt’un konut sahipliğinde gerçekleşen projenin tanıtım etkinliğinde Demiren’in tasarladığı seramik koleksiyonu birinci defa sergilendi.

HEPSİ BAĞIŞA DÖNÜŞECEK

“Bir Kare Bin Çocuk” projesi, toplam 2 bin adet seramik karesinden oluşuyor ve koleksiyonda 26 özgün geometrik motif, farklı renklerde çoğaltmalarla yer alıyor. Satın alınan 500 TL pahasındaki her bir kare, çocukların gelişimlerini desteklemek üzere bağışa dönüşecek. Yapılan her bağış birkarebincocuk.com web sitesinden takip edilebilecek. Ekranı kaplayan seramik eserler yerini birer birer, geleceğe umutla bakan çocukları temsil eden bir fotoğrafa bırakacak.

Etkinlikte yaptığı konuşmada erken çocukluğun kıymetine dikkat çeken AÇEV Genel Müdürü Senem Başyurt, tıpkı kilin yaşken emekle yoğrulup seramiğe dönüşmesi üzere, bireyin geleceğinin de hayatın birinci yıllarında şekillendiğine değinerek, “Bu nedenle AÇEV olarak çocuğun gelişiminin çok süratli olduğu birinci 6 yılı çalışmalarımızın odağına alıyor, anne ve babaları ebeveynlik rollerinde desteklemek için çeşitli projeler ve uygulamalar geliştiriyoruz” dedi.

‘MUTLU VE GURURLUYUM’

Mehveş Demiren, projeyi AÇEV ile hayata geçirmekten duyduğu memnunluğu lisana getirerek şunları söyledi: “Bu projeye kusursuz olmayan seramikleri de bilhassa dahil ettim. Zira kimse yanılgı yapmaktan muaf değil, fakat birbirimizi dinleyerek ve yardımlaşarak kusurlarımızı azaltabiliriz. Eğitim üzere yanılgı yapma lüksümüzün olmadığı bir alanda ise bu bahiste uzman bir sivil toplum kuruluşuyla bir ortaya gelmek, fikir alışverişi yapmak büyük değer taşıyor. ‘Bir Kare Bin Çocuk’ projesiyle, çok önemsediğim bir mevzuya, çocukların eğitimine, bedel verdiğim bir sivil toplum kuruluşuyla birlikte katkıda bulunacağım için gururluyum.”

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.