Binance Balinaları, SHIB Değil: Bu Meme Coin’den Stokluyor! 

Kripto para birimleri düşüşlerine hız kesmeden devam ediyor. Öte yandan balinalar da alımlarından vazgeçmiyor. Balina izleme platformu WhaleStats son büyük cüzdan hareketlerini paylaştı. Platformun verilerine göre SHIB değil, orijinal meme coin’i Dogecoin (DOGE), en yüksek işlem hacmine sahip coin’ler listesine girdi.

SHIB değil DOGE en iyi 10 kripto listesine girmeyi başardı

WhaleStats’ın bildirdiğine göre DOGE, işlem hacminde ilk on kripto para arasında 6. sırada yer alıyor. Aynı zamanda DOGE, BNB Blockchain’deki balinalarının en çok satın aldığı kripto paraların sıralandığı ilk on listesine girdi.

On-chain izleme hizmetinin web sitesi, BSC balinalarının portföyünün şu anda %0,92’sini DOGE’nin içerdiğini gösteriyor. Bu orana tekabül eden tokenler 10.104.819 dolar eşdeğerinde. WhaleStats, Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

DOGE, son 24 saatte 2.000 en büyük BSC balinaları arasında işlem hacmi bakımından ilk 10’da.

https://twitter.com/WhaleStatsBSC/status/1537941011426447360?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1537941011426447360%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fu.today%2Fdoge-makes-it-to-top-10-list-by-trading-volume-details

Dogecoin fiyatı neden düşmeye devam ediyor?

Kripto piyasası ağır kayıplar vermeye devam ediyor. Basın zamanında düşüş daha da derinleşti. Lider kripto Bitcoin, gün içinde 20 bin dolarlık psikolojik desteği kırdı. Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere çoğu analist, bu seviyenin oldukça önemli olduğunu belirtmişti. Dahası BTC’nin bu desteği kırması durumunda daha diplere kayacağını kaydetmişlerdi. Şimdi bu durum gerçekleşti ve BTC, 18 bin doların hemen üzerinde tutunmak için mücadele ediyor.

Lider kripto derin yaralar alınca altcoin projeleri de onu takip ediyor. Dolayısıyla SHIB rakibi DOGE de bu kıştan nasibine düşeni alıyor. Bu yazının yazıldığı sırada DOGE, son 24 saatte %8,68 düşüş gösterdi ve 0,05168 dolara geriledi. DOGE, yaklaşık 1 yıl önce 0,7376 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Mevcut durumda meme coin’i zirvesinden %93 aşağı düşmüş durumda.

Bitcoin’in 19.000 doların ve Ethereum’un 1.000 doların altına düşmesiyle meme coin’i de genel piyasa düşüşü tarafından aşağı itiliyor. Bildiğiniz üzere DOGE, kripto piyasasındaki ününü büyük ölçüde Tesla CEO’su Elon Musk’a borçlu. Öyle ki Musk, Dogecoin’in esinlendiği Japon Shiba Inu ırkı bir köpek yavrusu aldı. Ayrıca, Twitter’dan yaptığı paylaşımlarla DOGE’nin bir hayli pompa yapmasını sağladı.

Şimdi işler tersine dönmüş görünüyor. En büyük Dogecoin influencer’ı Tesla patronu Elon Musk, bir dava ile karşı karşıya. Söz konusu davada, davacı Musk’ı, Ponzi şeması olarak nitelediği Dogecoin’i tanıtmakla suçluyor. Buna ilaveten Musk’tan DOGE’yi tanıtmayı bırakmasını ve ona toplam 285 milyar dolar ödemesini istiyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.