Bekir Bozdağ ‘İmralı’ İddialarına Cevap Verdi: “Oraya Teknik Ekip Gidiyor, Öcalan’la İlgisi Yok”

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İmralı’da PKK elebaşı Abdullah Öcalan’la görüşme iddialarına cevap verdi. Bozdağ, ‘Oraya teknik ekip gidiyor. Bunun Öcalan ile hiç alakası yok’ ifadelerini kullandı.

İYİ Parti lideri Meral Akşener geçtiğimiz günlerde, katıldığı bir canlı yayında, PKK elebaşı Abdullah Öcalan’la görüşülmesi için İmralı’ya heyet gönderildiği iddiasında bulunmuştu.

Akşener, ‘Daha yeni İmralı’ya adam gönderdiler, yardım istediler. Kimin gönderildiğini biliyorum. Siyasetçi olsa adını hemen söylerim. Yargıdan birini gönderdiler’ dedi.

AK Parti’nin Diyarbakır’da birinci sıradan milletvekili adayı gösterdiği Galip Ensarioğlu da dün yaptığı açıklamalarda, iktidarın sürekli Öcalan’la görüştüğünü belirtmişti.

“Devlet sürekli Öcalan’la görüşüyor. Öcalan çözüme katkı sunmak istediği zaman, Türkiye’nin birliğine, bütünlüğüne, bu silahlı şiddetin son bulması için eğer bir katkı sunmak istiyorsa ve buna devlet de inanıyorsa bu tür görüşmeleri sürdürür.’

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a bugün katıldığı bir programda Akşener’in söz konusu iddiası soruldu.

CNN Türk’e konuşan Bozdağ, şunları söyledi:

‘Yalan söylüyorlar. Ellerinde belge var dedikleri kısımlar oraya zaman zaman teknik heyetler gider. Böyle bir görevlendirme ile ilgili yapılan çalışmaları çarpıtıyorlar. Öcalan ile alakası olmayan çalışmayı, teknik görevlendirmeleri, yazışmaları alıp Öcalan ile görüştüler diye çarpıtıyorlar. 

O belgelerde ne yazdığını ben biliyorum. Bu bir ahlak meselesi. Orada bir sürü teknik anlamda sorun oluyor. Oraya teknik ekip gidiyor. Bunun Öcalan ile hiç alakası yok. Teknik sorunları gidermek için yapılan şeyler. 

Kandil açıklama yapıyor, Kılıçdaroğlu’nu destekliyoruz diye. Onlar ne dedi, terör varsa biz yokuz diye. Söylediklerini çiğnemek için bunu söylüyorlar. O hakimin adını açıklayın. O belgeleri yayınlamazlarsa yarın ben bütün basına vereceğim. Yayınlamaları çağrısında bulunuyorum’

Bakan Bozdağ’a Ensarioğlu’nun kullanmış olduğu ifadeler ise sorulmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir