Annesi içerideyken konutu ateşe verdi, ‘Gidin söndürün’ dedi

Olay, öğlen saatlerinde Talatpaşa Mahallesi Jandarma Mehmet Bahçın Sokak’ta meydana geldi. Annesi Saliha Birincibubar ile birlikte yaşayan ve ruhsal meseleleri olduğu belirtilen Ünal Deniz, argümana nazaran, 2 katlı binanın üst katındaki konutuna içi akaryakıt dolu bidonla geldi. Annesinin de meskende olduğu sırada tüm eşyalara akaryakıt döküp, ateşe veren Deniz, süratle uzaklaştı. Meskenden alevler çıktığını görenler, 112 Acil Davet Merkezi’ne bildirdi.

Bölgeye itfaiye, sıhhat ve polis takımları sevk edildi. Bu sırada zahmetle konutun bahçesine çıkan Saliha Birincibubar’a, birinci müdahaleyi sıhhat takımları yaptı. Daha sonra Birincibubar, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan Birincibubar’ın bedeninde ikinci derece yanıklar olduğu öğrenildi. İtfaiye takımları alevleri söndürürken, konut ise kullanılamaz hale geldi.

‘KADININ HER YERİ YANMIŞTI’

Ünal Deniz’in “Evi yaktım, gidin söndürün” diyerek kaçtığı belirtildi. Yangın sırasında bitişikteki meskende olan Berrin Fazilet, “Bağırma seslerine çıktık, mesken alevler içindeydi. Teyze bayağı yanmıştı ve sedye üzerindeydi. Oğlu akaryakıt bidonu ile içeri girmiş, annesi ile birlikte konutu yakmış ve sonra kaçıp gitmiş” diye konuştu.

Rozelin Kalkan da Saliha Birincibubar’ın her yerinin yandığını gördüklerini belirterek, “İlk başta yanık kokusu geldi. Tesadüfen cama çıktık ve yangını gördük. Çarçabuk çıktık. Hanımefendinin oğlu meskeni ateşe verip kaçmış, o denli öğrendik. Çabucak yan evdeydik, bize de sıçrayabilirdi, çok korktuk. Bayanın her yeri yanmıştı, çok makus formdaydı. Ağlamaya mecali bile yoktu. Nefes almakta zorlanıyordu. Ben de şoka girdim. Son anda kurtulduk” dedi.

Polis, taksiye binerek kaçan Ünal Deniz’i yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.