11 Mayıs Perşembe Kandilli Rasathanesi ve AFAD Son Depremler Listesi: Deprem mi Oldu?

Ülkemizde hemen her gün irili ufaklı depremler meydana geliyor. Kahramanmaraş merkezli depremin ardından afet bölgesi ilan edilen yerler sık sık artçı sarsıntılar yaşanıyor. Uzmanlar, depremden etkilenen illerde bir süre daha artçı sarsıntıların yaşanacağını söyleyerek vatandaşları uyarıyor. Bugün Kahramanmaraş Göksun’da orta şiddetli artçı sarsıntı yaşandı. Peki deprem mi oldu? Nerede oldu? İşte 11 Mayıs Perşembe Kandilli Rasathanesi ve AFAD son depremler listesi…

Ülkemiz aktif fay hatları üzerinde yer aldığında dolayı birçok bölgede irili ufaklı depremler meydana geliyor.

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş Elbistan ve Pazarcık ilçesinde meydana gelen depremler, çevre illerden de hissedildi.

11 ilde büyük yıkımlara sebep olan bu depremlerin ardından afet bölgesi ilan edilen yerlerde hafif ve orta şiddetli artçı sarsıntılar yaşanıyor.

Sadece afet bölgelerinde değil, ülkenin çeşitli yerlerinde depremler oluyor. Kandilli Rasathanesi ve AFAD ise ülkemizde ve komşu ülkelerde yaşanan deprem verilerini vatandaşlarla paylaşıyor.

Kandilli Rasathanesi’nin son verilerine göre Kahramanmaraş Göksun’da sabahın erken saatlerinde 3.2 büyüklüğünde bir deprem oldu.

11 Mayıs Perşembe Kandilli Rasathanesi Son Depremler

KANDİLLİ RASATHANESİ SON DEPREMLER LİSTESİ

11 Mayıs Perşembe AFAD Son Depremler

AFAD SON DEPREMLER LİSTESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir